(06277)2-88-02
(06277)2-87-69
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
Облачно

-2°C

Доброполье

Облачно

20 грудня - події та дати

1699 - Петро І переніс святкування Нового року з 1 вересня на 1 січня
 
1868 — У Львові засноване українське товариство «Просвіта».
 
1880 — У Нью-Йорку на Бродвеї загорілися перші електричні вогні. Вулиця отримала другу назву — Великий Білий Шлях.
 
1892 — Інженери Александр Браун і Джордж Стіллман з американського містечка Сіракузи (шт. Нью-Йорк) отримали патент на пневматичні автомобільні шини. До цього шини робилися з монолітної гуми.
 
1906 — вперше «Кобзар» Тараса Шевченка виданий російською мовою.
 
1917 - заснована ВЧК, яку наслідували НКВС та КДБ
 
1938 - в СРСР ввели трудові книжки
 
1961 — у Північній Ірландії відбулася остання смертна кара
 
1966 — Утворений Чечельницький район Вінницької області.
 
1991 — незалежність України визнали Киргизстан та Туркменістан.
 
1995 — встановлено дипломатичні відносини України з Боснією і Герцеговиною.
 
2000 — Парламент Великої Британії схвалив клонування людини, але винятково в медичних цілях.
 
Народилися
1807 — Лозинський Йосип Іванович, етнограф, мовознавець, публіцист, діяч українського національного відродження (†1889).
 
1919 — Тамара Вишневська, зірка польського кіно українського походження; дочка Сергія Аполлінарійовича Вишневського, редактора двох українських газет: «Українська громада» і «Волинська неділя» у Луцьку, ув'язненого польською владою до концтабору Береза Картузька. Онука відомого українського іконописця Аполлінарія Андрійовича Вишневського з Варковичів, роботи якого знаходяться в Ермітажі С.-Петербургу. (†1 квітня 1981), США).
 
1925 — Чекмак Вілор Петрович, боєць партизанского спротиву урумського (грецького) походження
 
1940 — Анатолій Резніков, радянський режисер мультиплікаційних фільмів (серіал про пригоди Кота Леопольда, «Раз ковбой, два ковбой»).
 
20 грудня - Міжнародний день солідарності людей
 
1958 — Микола Петренко, заслужений працівник культури України (1993), директор (з 1986) та художній керівник (1986—2015) Київського академічного театру ляльок, «голос» київського метрополітену (пом. 21 червня 2016).
 
1959 — Євген Червоненко, український підприємець, управлінець, державний, політичний і громадський діяч.
 
1974 — Василь Сліпак, український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України у складі добровольчих формувань (загинув від кулі снайпера 29 червня 2016).
 
1980 — Ешлі Коул, англійський футболіст, лівий захисник лондонського «Челсі» і збірної Англії.
 
Померли
1688 — Антоній Радивиловський, проповідник-полеміст (*1620).
 
1868 — Кукольник Нестор Васильович, письменник українського русинського походження, драматург, поет, літературний критик, композитор, видавець, громадський діяч. Син вченого і педагога Василя Кукольника, брат Платона та Павла Кукольників.
 
Джерело: pogliad.ua
 

20 грудня - прикмети та астропрогноз

Нині зимового Андросія; де посиніє, кого труситиме і перетворюємо напругу в м’яку силу
Цього дня українці вшановували пам’ять святого Амвросія, єпископа Медіоланського (Міланського), одного з найбільших християнських богословів і отців Церкви. Амвросій за фахом був юристом, до того ж ще й висококласним; займався політикою. Хрестився у зрілому віці, а єпископом став майже випадково. Якось він, як представник влади, прийшов на собор де мали обирати єпископа і де точилися жорстокі суперечка між православними і аріанами. Раптом дитячий голос (а дітей там звісно не було) чітко промовив: «Амвросій єпископ». І ті слова почули всі. Спочатку Амвросій відмовлявся, навіть переховувався, але потім, виконуючи вищу волю, зголосився на єпископство. Амвросій Медіоланський є автором відомого гімну «Тебе, Бога, хвалимо», який і по сьогодні співається в подячних богослужіннях.
 
Після миколаївських малих святок «Варки, Савки, Миколая» - відносно тихий день. Лише дівчата у давнину організовували цікавий обряд «Трусити груші», вся суть якого зводилася до того, щоб «трусити не груші, а парубочі душі». Одна з юнок залазила на вербу й добряче струшувала дерево. Подруги збирали сухі гілочки, ділили їх та клали під подушку. Котрій із них уночі присниться хлопець, за того, вважалося, й вийде заміж.
 
В народі цей день називали Андросієм. Спостерігали за погодою: «Якщо повітря над лісом посиніло – на тепло», «Багато інею на деревах – буде багато меду». А ще іній вказував на морози, а туман – на відлигу.
 
З іменинами вітайте Амвросія, Івана, Сергія, Михайла.
 
Сьогодні 13 і 14 місячні дні. Домовляйтеся, укладайте угоди, все це буде взаємовигідним і принесе зиск. Поспішайте залагодити всі розбіжності та суперечності, особливо в родинних взаєминах. Напруга не зникне до лютого, але саме сьогодні її можна суттєво послабити. Шукайте точки дотику, намацуйте стежечки взаєморозуміння, які виведуть вас згодом на широкий шлях. Можете застосовувати і м’яку силу (Soft power), але враховуйте прагнення до свободи: як власне, так і будь-кого з ваших візаві. Найчетверговішого четверга! 
 
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1994 році -20,8, а найтеплішим - + 8,9 у 1982.
 
Джерело: Укрінформ

Сьогодні - Святого Миколая

Помітна віха передріздвяного календаря – сьогоднішнє свято Миколи Зимового (Весняного християни Східного обряду відзначають 22 травня). 
Про це повідомляє Укрінформ.
 
Миколай був єпископом у м.Мирі (Лікія; Туреччина) у ІV столітті.
 
За житієм, він народився у християнській сім’ї і ще з раннього дитинства вирізнявся особливою побожністю, а священиком став у 19 років. Ще за життя був відомий тим, що примирював ворогів, захищав невинно засуджених, усіляко допомагав знедоленим. Від покоління до покоління переказували, що за свої добрі справи святий по смерті отримав від Бога дар постійно невидимо перебувати серед людей, чинити справедливість і допомагати в біді. Здавна цього святого шанують як чудотворця. Його мощі з 1047 року й донині почивають у італійському місті Барі, куди потрапили після турецького завоювання Лікії.
 
На українські землі шанування святителя Миколая прийшло разом з християнством і набуло значного поширення. Наприклад, тільки у Києві були відомі як чудотворні кілька ікон святого. Найвідоміші і найдавніші з них – образ Миколая Мокрого у Софії Київській, образи Миколая Доброго, Миколая Притиска та Миколая Набережного у парафіяльних Микільських церквах Подолу. Відомо, що святого особливо шанували запорозькі козаки.
 
Своїм найпершим помічником святителя Миколая вважають мореплавці і взагалі мандрівники.
 
Свято святого Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Дітлахи знали, що у ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається з неба і залишає усім слухняним діткам під подушкою подарунки. А неслухам – різочки. Втім, цього майже ніколи не трапляється.
 
 
На Зимового Миколая було заведено працювати на користь інших, особливо бідних і сиріт, але нічого не робити для себе. Того дня починали готуватися до Різдва.
 
Під цю пору зима вже остаточно бере свої права. «Миколай бородою трусе, - говорить відоме прислів’я, - дорогу стеле».

18 грудня - прикмети та астропрогноз

Сьогодні Сави Освяченого; кого люблять молодиці, кого нині закучмарить і як навчитися бігти одразу всіма дорогами
Цього дня українці святкували Сави, а кажучи церковною мовою – преподобного Сави Освяченого – видатного християнського святого, засновника в 484 році в суворій Юдейській пустелі Великої Лаври (нині лавра Сави Освяченого), творця Єрусалимського чернечого статуту.
 
Якщо Варвари вважалося жіночим святом, то Сава позначений чоловічими обрядодіями. Досить оригінально справляли День ангела ті, хто звалися Савами. До них приходили гості, тому господар мусив добряче почастувати друзів. Винуватця садовили на ослін і промовляли: «Як був Сава, то не їв сала, їв паляниці, щоб любили молодиці!», а ще приспівували: «Савка вмер, бо слабий був, жінку бив, бо дурний був. Ой вип’ємо по чарочці, заспіваймо по Савочці». На Сави жінки збиралися в рукодільницькі гурти – вишивали, пряли, бо прийшла пора «і савити, і варварити, і куделю кучмарити». Існували й інші приказки та прислів’я про Саву: «Який Сава, така йому й слава», «По Савці свита, бо на Савку шита», «Сава бідний, а Микола багатий…», «Бідному Савці нема спокою ні на печі, ні на лавці: на печі печуть, на лавці січуть», «Сава – батько зимового Миколи». Сава «вів» за собою одне з найулюбленіших зимових свят – Миколая.
 
Іменинники сьогодні Сава, Анастасія, Ілля, Геннадій, Сергій.
 
11 12-ий місячні дні. Важливий тиждень, адже в ніч із 21 на 22 грудня закінчується поточний астрономічний цикл і починається новий. Три дні зимового сонцестояння – 21, 22, 23 грудня в давні часи символізували «смерть і народження бога», тобто Сонця. Наші організми, так само як і вся природа, налаштовані нині на мінімальні регістри, але після сонцевороту, коли додаватиметься день, наші біоритми теж пожвавляться. Юпітер у знакові своєї сили Стрільці додасть активним сміливцям сил задля досягнення амбітних планів; горизонти розширяться. Також настає «золота доба» для пропаганди і агітації. Слабші стануть більш податливими до навіювань більш сильних. До осені 2019 року можна сміливо спробувати бігти «всіма дорогами», щоби потім обрати один головний пріоритетний напрямок діяльності, знайти свою «золоту жилу». На цьому тижні контакти з начальством і старшими партнерами обіцяють бути продуктивними, конструктивними, а подекуди навіть і теплими – свята ж бо!
 
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1946 році: - 20,4, а найтеплішим у 1989 – + 10,0.
 
Джерело: Укрінформ

© 2017 Добрые новости